logo   vk f 1 t you    gerb
 

Останні коментарі

LogoDO

Головна сторінка Новини МАГІЯ АКАДЕМІЧНОЇ НАУКИ

МАГІЯ АКАДЕМІЧНОЇ НАУКИ

(2 Голосів)

   Саме такими словами Микола ДМИТРЕНКО, відомий український етнограф, учений-фольклорист розшифрував абревіатуру МАН. Учений переконаний, що власне магія науки вабить і спонукає деяких учнів вивчати певне питання глибше, більш фундаментально, ніж багатьох інших їхніх ровесників; і такі учні потрапляють до лав МАНівців.

   18 квітня Міжнародний центр дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP приймав 117 юних літераторів, мистецтвознавців та фольклористів. Оскільки відділення творче, то й привітання учасникам змагання було теж творче. Піснями під акомпанемент бандури методист НЦ «МАНУ» Інна ТЕРЕЩЕНКО налаштувала учнів на хвилю мистецтва, яку підхопили народні артисти України – співак Олесь ХАРЧЕНКО і майстер художнього слова Анатолій ПАЛАМАРЕНКО , а продовжила творчий марафон поетеса Анастасія ДМИТРУК. І розпочала дівчина з вірша, який, власне, і приніс їй популярність – «Никогда мы не будем братьями». Свої твори Настя читала не сама – разом із нею МАНівці пошепки повторювали рядки поезії…

   Швидко промайнули три дні змагань, де кожен учасник презентував власну порцію знань і науково-творчих напрацювань. Цьогоріч на секції літературознавства, мистецтвознавства та фольклористики Запорізьку область представляли 4 учасники, серед яких учениця 10 класу школи – інтернату «Дивосвіт» Дикса Карина в супроводі свого наукового керівника- спеціаліста вищої категорії, вчителя- методиста Олефіренко Ліни Леонідівни. В нелегкій боротьбі Карина виборола ІІ місце на Всеукраїнському (ІІІ) етапі конкурсу-захисту робіт учнів- членів МАН. В своєму дослідженні на тему «Раку- кераміка як мистецьке явище», учениця дослідила та систематизувала роботи , пов’язані з цим видом кераміки в Україні та зокрема в с. Мала Білозерка.

 

   21 квітня привітати юних дослідників із завершенням конкурсу прийшли письменники,  науковці,  політики: Станіслав ДОВГИЙ - президент МАН; Іван ДРАЧ - поет, Герой України; Микола ЖУЛИНСЬКИЙ - куратор відділення, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України; Тарас КРЕМІНЬ - народний депутат України, голова підкомітету з освіти комітету ВРУ з питань науки й освіти; Олена ІСАЄВА - голова журі секції «Зарубіжна література», завідувач кафедри методики викладання російської мови та світової літератури факультету іноземної філології НПУ імені М. П. Драгоманова; Олександр БАЛАБКО та Дмитро ЧИСТЯК-  прозаїки і поети,  члени журі секції «Літературна творчість»; Микола ДМИТРЕНКО - член журі секції «Фольклористика».

   Закриття конкурсу організатори влаштували в найбільш креативному МАНівському майданчику – Центрі науки та мистецтва «DIYA», який розташований у мальовничому куточку Києва- кіностудії ім. Довженка.  Власне церемонія радше нагадувала зібрання митців, під час розмови яких піднімалися певні суспільні і культурні проблеми, і цю бесіду час від часу розбавляли жарти та веселі історії з життя гостей. Своєрідним подарунком від організаторів учасникам конкурсу був виступ музичного дуету «ТЕЛЬНЮК: Сестри» з вражаючою програмою «Наш Шевченко».

    Ірина СІКОРСЬКА - старший науковий співробітник ІМФЕ імені М. Т. Рильського НАН України, голова журі секції «Мистецтвознавство»,(у якій захищалась Карина) відмітила, що за останні три роки суттєво зріс рівень науковості і зрілості як робіт, так і учасників:

  ‒ Після таких захистів набираєшся позитиву, хочеться жити і розумієш, що життя проходить не марно і перспектива в нашої країни є. Якщо є такі діти, значить, не все втрачено і не все так погано, ‒ вважає пані Ірина.

  Ми хочемо виразити впевненість, що майбутні перемоги не за горами, що лави учнів –членів МАН з «Дивосвіту» поповняться новими наполегливими, талановитими, розумними дітьми.

 

Олефіренко Л.Л.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Шкільна бібліотека

Зараз онлайн

Ніякий

Рейтинг користувачів

 • Максим_007
  7 ( +26/-2 )
 • Денис Кондратенко
  6 ( +20/-0 )
 • Ксения Сергеевна Щекинова
  13 ( +17/-0 )
 • Денис Корнейчук
  3 ( +17/-1 )
 • Іван
  3 ( +14/-0 )
 • Алёнка
  2 ( +14/-0 )
 • Sem
  3 ( +12/-0 )
 • Дашенька Корнева
  1 ( +9/-0 )
 • Даша Вадимовна Кононенко
  2 ( +9/-0 )
 • Анастасия Игорывна Гергуш
  2 ( +8/-0 )
 • Лаурита
  1 ( +8/-0 )
 • Bella
  2 ( +9/-1 )
 • Даришка
  2 ( +7/-0 )
 • Андрей
  1 ( +7/-0 )
 • Noname
  2 ( +7/-0 )

Сайт відвідали


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні153
mod_vvisit_counterВчора175
mod_vvisit_counterНа цьому тижні595
mod_vvisit_counterНа минуло тижні325
mod_vvisit_counterВ цьому місяці2864
mod_vvisit_counterВ минулому місяці3948
mod_vvisit_counterЗа весь час997491

Онлайн: 5
Ваш IP: 44.192.38.49
,
No