МАГІЯ АКАДЕМІЧНОЇ НАУКИ
Саме такими словами Микола ДМИТРЕНКО, відомий український етнограф, учений-фольклорист розшифрував абревіатуру МАН. Учений переконаний, що власне магія науки вабить і спонукає деяких учнів вивчати певне питання глибше, більш фундаментально, ніж багатьох інших їхніх ровесників; і такі учні потрапляють до лав МАНівців.
18 квітня Міжнародний центр дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP приймав 117 юних літераторів, мистецтвознавців та фольклористів. Оскільки відділення творче, то й привітання учасникам змагання було теж творче. Піснями під акомпанемент бандури методист НЦ «МАНУ» Інна ТЕРЕЩЕНКО налаштувала учнів на хвилю мистецтва, яку підхопили народні артисти України – співак Олесь ХАРЧЕНКО і майстер художнього слова Анатолій ПАЛАМАРЕНКО , а продовжила творчий марафон поетеса Анастасія ДМИТРУК. І розпочала дівчина з вірша, який, власне, і приніс їй популярність – «Никогда мы не будем братьями». Свої твори Настя читала не сама – разом із нею МАНівці пошепки повторювали рядки поезії…
Швидко промайнули три дні змагань, де кожен учасник презентував власну порцію знань і науково-творчих напрацювань. Цьогоріч на секції літературознавства, мистецтвознавства та фольклористики Запорізьку область представляли 4 учасники, серед яких учениця 10 класу школи – інтернату «Дивосвіт» Дикса Карина в супроводі свого наукового керівника- спеціаліста вищої категорії, вчителя- методиста Олефіренко Ліни Леонідівни. В нелегкій боротьбі Карина виборола ІІ місце на Всеукраїнському (ІІІ) етапі конкурсу-захисту робіт учнів- членів МАН. В своєму дослідженні на тему «Раку- кераміка як мистецьке явище», учениця дослідила та систематизувала роботи , пов’язані з цим видом кераміки в Україні та зокрема в с. Мала Білозерка.
21 квітня привітати юних дослідників із завершенням конкурсу прийшли письменники, науковці, політики: Станіслав ДОВГИЙ - президент МАН; Іван ДРАЧ - поет, Герой України; Микола ЖУЛИНСЬКИЙ - куратор відділення, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України; Тарас КРЕМІНЬ - народний депутат України, голова підкомітету з освіти комітету ВРУ з питань науки й освіти; Олена ІСАЄВА - голова журі секції «Зарубіжна література», завідувач кафедри методики викладання російської мови та світової літератури факультету іноземної філології НПУ імені М. П. Драгоманова; Олександр БАЛАБКО та Дмитро ЧИСТЯК- прозаїки і поети, члени журі секції «Літературна творчість»; Микола ДМИТРЕНКО - член журі секції «Фольклористика».
Закриття конкурсу організатори влаштували в найбільш креативному МАНівському майданчику – Центрі науки та мистецтва «DIYA», який розташований у мальовничому куточку Києва- кіностудії ім. Довженка. Власне церемонія радше нагадувала зібрання митців, під час розмови яких піднімалися певні суспільні і культурні проблеми, і цю бесіду час від часу розбавляли жарти та веселі історії з життя гостей. Своєрідним подарунком від організаторів учасникам конкурсу був виступ музичного дуету «ТЕЛЬНЮК: Сестри» з вражаючою програмою «Наш Шевченко».
Ірина СІКОРСЬКА - старший науковий співробітник ІМФЕ імені М. Т. Рильського НАН України, голова журі секції «Мистецтвознавство»,(у якій захищалась Карина) відмітила, що за останні три роки суттєво зріс рівень науковості і зрілості як робіт, так і учасників:
‒ Після таких захистів набираєшся позитиву, хочеться жити і розумієш, що життя проходить не марно і перспектива в нашої країни є. Якщо є такі діти, значить, не все втрачено і не все так погано, ‒ вважає пані Ірина.
Ми хочемо виразити впевненість, що майбутні перемоги не за горами, що лави учнів –членів МАН з «Дивосвіту» поповняться новими наполегливими, талановитими, розумними дітьми.
Олефіренко Л.Л.
< Попередня | Наступна > |
---|
Детальніше...