Дивосвіт – на вершині наукового олімпу
Восьмого травня в Києві відбулася церемонія закриття Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук України.
Цьогоріч у конкурсі взяло близько 100 000 школярів-старшокласників. Переможцями ж стали 565 учнів: 66 з них посіли І місце, 166 - ІІ місце, 333 учнів здобули ІІІ місце. Приємно констатувати що призером (ІІ місце) відділення мистецтвознавства стала учениця 9 класу Малобілозерської спеціалізованої естетичної школи-інтернату «Дивосвіт» Дикса Карина, яка представила на конкурс свою роботу «Обварна кераміка: повернення до витоків» (науковий керівник – вчитель-методист, спеціаліст вищої категорії Олефіренко Ліна Леонідівна).
У своїй роботі Карина розкрила секрети гончарного мистецтва; екологічно чисті способи декорування виробів; представила порівняльні зразки обварної кераміки. Робота Дикси Карина викликала зацікавлення у журі Конкурсу.
Юних науковців вітали: заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, народний депутат Верховної Ради України Остап Семерак, поет і перекладач Іван Драч, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України Микола Жулинський та інші почесні гості.
Павло Полянський від усієї команди Міністерства освіти і науки привітав учнів із талановитими науковими дослідженнями та перемогою у Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН України. «Сьогодні ви стоїте на п’єдесталі переможців Малої академії наук. Але важливо в такі моменти не забувати, що за мить ми сходимо з п’єдесталу, і щоразу треба починати все спочатку, - сказав заступник Міністра. – Хочу вам побажати, щоб, спускаючись із чергового вашого п’єдесталу, ви, доклавши зусиль, знову опинялися на нових вершинах. Зичу успіхів вам, вашим батькам і вашим учителям».
Герой України, поет і перекладач Іван Драч прочитав свій нещодавній твір, присвячений лише одному питомо українському слову – «солонцювати», і побажав кожному з майбутніх філологів придумати бодай одне словечко, яке б навіки залишилося в рідній мові.
Професор, голова журі відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Олена Ісаєва, публіцист, прозаїк, поет, лауреат літературних та журналістських премій, голова журі секції «Літературна творчість» Олександр Балабко і радник традиційного партнера Малої академії наук – Посольства Азербайджану пан Назім Алієв, який передав фіналістам вітання і вручив цінний подарунок від імені Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Азербайджан в Україні Ейнули Ядулли оглу Мадатлі, побажали успіхів переможцям і учасникам конкурсу у їхньому подальшому творчому житті. — «Тільки працюйте над собою, власними творами, і світ відкриється для кожного творця!».
Звісна річ, урочиста церемонія закриття найбільш творчого відділення була б неповною без поезії, пісні, музики. Переможниця в секції «Літературна творчість» Анна Дадика прочитала проникливий, сповнений дочірньої любові до своєї землі вірш «За нами стоїть Україна», призерка цієї ж секції Марина Конончук викликала шквал щирих оплесків авторською піснею в супроводі бандури, а заслужений артист України Тарас Компаніченко разом з гуртом «Хорея Козацька» занурив слухачів в атмосферу героїчної і волелюбної української минувшини.
Шевчук Інна, заступник директора з навчальної роботи
< Попередня | Наступна > |
---|
Детальніше...